Forældrebestyrelsen

Forældrebestyrelsen i Område Kildedam er en fællesbestyrelse for de syv børnehuse og dagplejen. Hvert børnehus og dagplejen har sit eget forældreråd, og det er repræsentanter fra de syv forældreråd, der sidder i den fælles bestyrelse.

Medlemmer


Børnehus/
Valgperiode

Forældrerepræsentanter Suppleanter
(Alle valgt for ét år)
Medarbejderrepræsentanter/
Valgperiode
Vipperød Børnegård
2017-2019
Formand
Anne Marie Antonsen
21 54 92 05
annemarie.antonsen@gmail.com

Tina Bresemann

20 64 64 63
Tinabresemann@gmail.com

2016-2018
Gitte Büllow Sørensen

gibus@holb.dk
Ågerup Børnehus
2016-2018

Næstformand

Carsten Svensgaard
Carsten@svensgaard.dk


Vakant


Bendikte Bindslev

beneb@holb.dk

Dagplejen
2017-2019

Michael Kærbo
30710385
Wil210115@gmail.com 


Tine Post
40902581
tine-mor_andersen@hotmail.com

2017-2019
Tina Mikkelsen
tinym@holb.dk

Suppleant: Lene Nielsen
Elletoften
2016-2018

Camilla Frederiksen
2218 6678
duelund1979@gmail.com

Jacob Søren Mundt
79mundt@gmail.com
 
Huset
2016-2018
Camilla Friis Kristensen
Camillakristensenfriis@outlook.dk
 

Vakant


 
Midgård
2017-2019
Poul Lykke Behrendt
Poul.behrendt@gmail.com

Maria Schou
Tlf. 2252 8895
mhschou74@gmail.com

 



Solgården
2016-2018

Mikkel Andersen
mikkelgrinderslevandersen@gmail.com

Thomas Kastrup
30322763
elllert@hotmail.com

2016-2018
Helle Pedersen
helpe@holb.dk

Stestrup Børnegård
2017-2019
Mette Smilsen
mettesmilsen@gmail.com
 

Vakant
 


 


Sekretær


Områdeleder
Kaja Bonde Pedersen
Tlf. 7236 6321
kbp@holb.dk
  Lederrepræsentant
Ad hoc.


Møder
Alle møder ligger i tidsrummet klokken 18.30-21.00.  

Dato for bestyrelsesmøde

Børnehus

Mandag, d. 14.8.17

Børnehuset Solgården
Østergade 64, 4340 Tølløse

Tirsdag, d. 12.9.2017

Børnehuset Elletoften
Brændholtvej 5, 4350 Ugerløse

Onsdag, d. 11.10.2017

Vipperød Børnegård
Centervænget 4, 4390 Vipperød

Torsdag, d.16.11.2017

Børnehuset Midgård
Tølløsevej 66, 4340 Tølløse

Mandag, d. 15.1.2018

Huset, Holbækvej 36
4370 St. Merløse

Tirsdag, d. 20.2.2018

Stestrup Børnegård Stestrupvej 45
4360 Kr. Eskilstrup

Onsdag, d. 21.3.2018

Ågerup Børnehus
Krogvejen 4, Ågerup, 4390 Vipperød

Onsdag, d. 25.4.2018

Børnehuset Solgården
Østergade 64, 4340 Tølløse

Mandag, d. 14.5.2018

Administrativt Center, Område Kildedam
Hjortholmvej 9B, 4340 Tølløse

Konstituerende bestyrelsesmøde 
Onsdag d. 26.6.18 

Administrativt Center, Område Kildedam
Hjortholmvej 9B, 4340 Tølløse

 

 Styrelsesvedtægt

 

Forretningsorden 2017 / 2018


Dagsorden og referater
 

2017

 
2016

 



Feedback

Sidst opdateret

23.08.2017

Ansvarlig redaktør

Maj-Britt Christoffersen